изстрели

Хърватско дете утешава Неймар след поражението и краде сърца и очи

Докато звездният национален отбор на Бразилия оплакваше в петък загубата на една мечта след загубата на четвъртфиналите на Световното първенство по футбол след дузпи срещу Хърватия, едно хърватско дете грабна светлината на прожекторите в Сцена Осветете социалните си медии.

Детето нахлу на терена и хукна към Неймар, който плачеше от сърце за съболезнованията си след болезнената загуба.

Хърватско дете нахлува на стадиона, за да утеши Неймар
Моментът на прегръщане на бебето Неймар
Кадърът, който оглави тенденцията

Трябва да се отбележи, че надеждата на Бразилия да спечели шестата си титла и да сложи край на 20-годишния пост от последната титла беше попарена, когато загуби след дузпи от Хърватия с 4-2.

Първият удар на Родриго бе спасен от Доминик Левакович, а Маркиньос нацели гредата. А Хърватия, вицешампион през 2018 г., изпълни успешно всичките си удари, за да запази първото място на полуфиналите, според Ройтерс.

В момента, в който се обявява загубата

След нулево равенство за 90 минути, Бразилия сякаш се приближаваше, когато Неймар вкара със забележително индивидуално усилие точно преди края на първия допълнителен период.

Пике рухва в сълзи насред полето. Тук съм роден и тук ще умра

Но Хърватия отказа да се поддавам Бруно Петкович изравни в 117-ата минута, във второто продължение, с отразен удар, разширявайки конфронтацията до наказателни удари.